18K guld. Malmö. Ett örhänge stämplat 1871, andra 1935. Brosch med skymd årstämpel. Längd brosch ca 8 cm. Örhängen, stift, längd ca 5 cm. Totalvikt
Övre del ett örhängen senare omarbetat, 1935. Åldersrelaterat slitage. Bucklor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10