Dekor i underglasyrblått av flodlandskap. Stekfatens längd 19,5-25, bredd 14-16. Fatets diameter 23, höjd 4 cm.
Åldersrelaterat slitage. Glasyrmistor. Nagg. Lagningar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10