Golvlampa, 1900-talets mitt.

Golvlampa, 1900-talets mitt.

Golvlampa med svartlackerad stomme i metall, mittsektion i mässing med tre skärmar i plåt och genombruten dekor. För montering mellan golv och tak. Höjd ca 246 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Bucklor. Mindre färgbortfall. Märken. Möjligen saknas delar för montering.

Utropspris
2 500 SEK