Smycken
151279

PARTI GULDSMYCKEN, 3 delar, 1800-tal till 1900-talets första hälft. Totalvikt 8,5.

Klockkedja i rött och vitt guld, 18K, 1937, l 40. Damkedja, ärtlänk, l 144. Berlock i form av krucifix, S:t Petersburg 1850. Berlock av gulmetall med infattad citrin.

Slitage, smärre skador.

Utropspris
4 000 SEK