Klockkedja i rött och vitt guld, 18K, 1937, l 40. Damkedja, ärtlänk, l 144. Berlock i form av krucifix, S:t Petersburg 1850. Berlock av gulmetall med infattad citrin.
Slitage, smärre skador.