Torbjörn Calvero, "Lindsey Buckingham and Warren Zevon, 1976"
Signerad Calvero och numrerad 1/10. Pigment print, bildyta 52 x 70 cm.
Ej examinerad ur ram. Förefaller vara i gott skick.
Torbjörn Calvero och Christer Olsson, "Från Abba till Zeppelin. Calveros 70-tal", avbildad s. 111.
Bilden togs 1976 under inspelningen, på Elektra Studios i Hollywood, av Zevons LP som fick titeln Warren Zevon. Jackson Brown var producent. Lindsey Buckingham var en av medlemmarna i Fleetwood Mac.