Bartmanskrus, saltglaserad keramik, 1600/1700-tal.

Dekor av ett ansikte i låg relief. Höjd 33 cm.

Litet nagg. Glasyrmistor och sprickor. Visst slitage.

Auktionen avslutas
5 dagar 3 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L21
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1279. Ytterfoder, porslin. Sen Qingdynasti.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
9 000

ditt bud
Fair warning
8 500

ditt bud
Fair warning
8 000

ditt bud
Aktuellt bud:
9 000 SEK