Drinkmått, champagnevisp och cocktailshaker, silver och nysilver, 1950/60-tal.

Drinkmått på trebent ställ, silver och teak, märkt RAS för Ralf A. Salonius, Helsingfors 1956. Champagnevisp, sterling silver, importstämplad Koruteollisuus Tillander, 1966.
Cocktailshakern försilvrad.

Åldersrelaterat slitage. Smärre fläckar och repor.

Utropspris
250 EUR
Mikael Nygård
Mikael Nygård

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?