Cremekoppar, 5 st, porslin, olika modeller, 1800-1900-tal

Cremekoppar, ett par, Kina, 1800-tal, dekor av vinrankor och förgyllning, flätad hänkel, locket med fruktknopp, höjd 9 cm.
Två cremekoppar märkta Dresden, med olika dekor i rosa, höjd 9 cm.
Cremekopp med Wallendorf-liknande märke, polykrom dekor av blommor, höjd 9 cm.

Nagg, slitage.

Klubbat pris
450
40
43
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
7 jul 12:34
450 SEK
7 jul 12:33
400 SEK
7 jul 12:33
350 SEK
29 jun 22:12
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?