Stop, 2 st fajans och tenn, Tyskland, 1700-tal.

Målad dekoration av en häst respektive hjort i landskap. ena locket med monogram och daterat 1776. Höjd 25 cm.

Skador. Lagningar. Lösa delar.

Utropspris
4 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?