KANDELABRAR, ett par, Oscarianska, 1800-talets slut.

Patinerad metall. Dekor av voluter och rocailler. Fem ljusarmar behängda med prismor. H 53.

Prismor saknas. Ytskick med lätt slitage.

Utropspris
5 000 SEK