KAFFEKANNA SAMT GRÄDDKANNA, silver, Österrike-Ungern, omkring 1900. Total vikt ca 370 gram.

Svängd form graverad dekor i nyrenässans, svängda handtag av ben. Lockknopp av ben. H 10-15.

Slitage, repor, smärre bucklor.

Utropspris
3 000 SEK