IVAR AROSENIUS, akvarellerad blyerts, intygas a tergo av Henrik Arosenius, ca 1900.
Länsman och förfriskad man, 32 x 44.
Hårt slitage. Veck. Krackeleringar. Förgbortfall. Retuscheringar.