SPEGELLAMPETTER, ett par, mässing, 1800-talets slut.

Runda, ljushållare för tre ljus, genombruten dekor med blomster samt medaljonger med musikattribut, fasetterat glas. Diam 43 djup 20.

Anlöpningar. Mindre slitage. En med senare glas. En med glas med mindre skador. Enstaka fästen för bakstyckena saknas.

Utropspris
1 500 SEK