MATSALSBORD, Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Mahogny. Svarvade ben med hjultrissor. Diam 110, h 77. Tre iläggsskivor á 50. Tot l 260.

Bruksslitage och repor. Lagningar och senare delar. En iläggskiva med brännskada.

Utropspris
4 000 SEK