GOLVARMATUR, "Pantella", Verner Panton för Louis Poulsen. 1970-tal.

Vit acrylplast, förkromade metallfästen. Etikettmärkt. H 127.

Fot något gulnad, sprickor. Repor. Bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK