SERVISDELAR, 38 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets första hälft.

Djupa tallrikar, 8 st, diam 24,5. Märkta 565.
Djupa tallrikar, 8 st, diam 19,5. Märkta 567.
Mattallrikar, 8 st, diam 24,5. Märkta 577.
Salt- och pepparströare, vattenkanna, 8 askkoppar samt 3 askfat.

Fyra djupa (diam 19,5) samt en flat tallrik med nagg. Bruksslitage. Delvis II-sort. En ströare med nagg.

Utropspris
5 000 SEK