SKEDAR, 6 st, silver, bl.a. Gustaf Bergendorff, Karlskrona. Tot vikt 361 g.

Även Anders Gustaf Carlberg, 1873 Eksjö, L 21,5.

Graverade initialer, repor, slitage, bucklor.

Utropspris
1 800 SEK