KLOCKSKÅP, ådringsmålat, 1800-tal.

Urtavlan märkt AAS Mora. Nedfällbar klaff med skrivinredning av fack och lådor. Skåpsdörrar under klaffen. Klockdel med räfflad dekor. L 122. B 50. H 201.

Konditionsrapport

Urtavla med skador. Sprickor. Slagmärken. Senare målning. Glas saknas. Lod saknas. Pendel finns. Nycklar saknas.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss