SKRIVSKÅP, 1700-tal.

SKRIVSKÅP, 1700-tal.

Vitmålat. Överdel med dörrpar samt underdel med skrivklaff med bakomvarande svärtad skrivinredning. Tre underliggande lådor. L 110, b 50, h 195.

Slitage, ställvis maskstunget, mindre skador. Senare bemålning samt ytbehandling. Senare beslag. Nyckel saknas.

Utropspris
5 000 SEK