BESTICK, 87 delar, silver, mestadels GAB, Stockholm, 1930-tal. Tot vikt ca4420g inkl matknivarna.

Fiolskaft med ås i mitten. 12 matknivar (blad i rostfritt stål), 12 matgafflar, 6 matskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsskedar, 12 kaffeskedar, 11 dessertknivar, 10 dessertgafflar.

Bruksslitage. Enstaka delar med bucklor.

Utropspris
16 000 SEK