SOFFA, empire, troligen Tyskland 1800-talets första hälft.
Mahogny. Raka sidor och rygg med uppskjutande krön flankerat av dekorknoppar. Stoppad sits flankerad av kolonetter. Lösa delar medföljer. L 190, b 70, h ca 100.
Slitage, repor, rispor, bortfallna delar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.