URNA

Empire, porslin, 1800-talets första hälft.

Kvadratisk sockel. I mitten polykrom målning föreställande Arc de Triomphe du Carrousel samt Le Palais de Tuileries. På baksidan blomstermotiv. H 28

Urnan torde vara från från åren 1815-1828, perioden då de bysantinska hästarna redan hade repatrierats till Venedig och i vänta på Baron François Joseph Bosio Quadriga motiv.

Konditionsrapport

Slitage, repor, lagad, nagg.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss