VINKARAFF, glas samt metall, sent 1800-tal.

På fot. Glas med slipad och etsad dekor. Patinerad metall med dekor i nyrenässans. Locket krönt av putto gränslade vinfat. H 35.

Locket löst. Del saknas. Slitage. Obetydlig nagg.

Utropspris
800 SEK