HERRARMBANDSUR, chronograf, Baume & Mercier, Genéve, 1940/50-tal.

Manuellt urverk. Urtavla med sekundvisare samt chronometer. Ljus urtavla. Boett i stål med skruvad baksida. Läderarmband. Diam 3,5 exkl. krona, h 1,1.

Urtavla med märken. Boett med repor. ej funktionstestad.

Utropspris
10 000 SEK