SERVISDELAR

73 st, porslin, "Saksisk Blomst", Bing & Gröndahl, 1900-tal.

7 uppläggningsfat, 2 uppläggningsskålar, 2 såssbåtar på fot, 2 lockkarotter, ställ med peppar- och saltkar samt senapskanna, 12 förättstallrikar, 13 djupa förättstallrikar, 12 tallrikar samt 19 djupa tallrikar.

Konditionsrapport

Bruksslitage, ett fåtal delar med nagg. Ett ställ med pepparkar samt ej komplett senapskanna medföljer, 6 förättstallrikar, 2 djupa förättstallrikar, 7 tallrikar samt 1 djup tallrik med skador medföljer också.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss