FAT samt SKÅL, stengods samt fajans, Stig Lindberg, Gustavsberg, 1900-talets mitt.

Fat, Grazia, stengods med silverdekor, diam 27,5. Skål, fajans, i form av ett löv, blå dekor. H 14,5.

Skål med krackelyr samt fat med tillverkningsdefekt.

Utropspris
2 000 SEK