FIGURER, 4 st, bemålat trä, 1900-tal, dalahästar.

1 etikettmärkt Äkta Dalahemslöjd Nils Olsson Nusnäs. 1 etikettmärkt Äkta Dalahemslöjd Tillv GA Olsson Nusnäs Mora Sweden. H 21-25,5.

Smärre repor. 1 med sprickor och repor.

Utropspris
1 000 SEK