SKEDAR, 63 delar, silver, bl. a. Finland 1869-1925. Tot. vikt ca 966 g.

Olika modeller
42 teskedar
2 sockerströare
1 tesil
1 kakspade
7 små serveringsskedar
5 saltskedar
2 tänger
serveringsknappar för ost, ett par
1 sax
L 4,5-21,5.

Bruksslitage, skador, gravering.

Säljes till förmån för Högholmens Zoo.

Utropspris
400 EUR