LJUSSTAKE, för fyra ljus, patinerad brons, Skandinavien 1930/40-tal.

Stämplad Lofast samt etikettmärkt P.G.Schmidt guldsmed. L 39,5, b 4,8.

Minnesgravering. Repor, anlöpningar.

Utropspris
100 EUR