VAS. Glas. Fiskgraal, Edward Hald, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Ovoid form, dekor i grönt. Signerad Orrefors Sweden Graal Hald nr 2675D. H 17.

Slitage, repor.

Utropspris
5 000 SEK