DAMARBETSBORD, sengustavianskt, tidigt 1800-tal.

Fanerat med mahogny. Sarglåda. Beslag av ben. L 65. B 38. H 67. Nyckel finns.

Vattenfläckar. Spricka i skiva. Avkortade ben.

Utropspris
4 000 SEK