BESTICKUPPSÄTTNING, 18 delar, silver, "Uppsala", MGAB. 1970/80-tal. Tot vikt 890 g.

6 bordsknivar(l 20), 6 bordsskedar(l 17) och 6 bordsgafflar(l 17). Modell formgiven av Eric Löfman.

Slitage. Knivblad av rostfritt stål.

Utropspris
3 000 SEK