Teak. Bord samt 4 stolar. Bord med 2 utdragbara skivor. L 123. Total L ca 220. B 83. H 75. Stolar med spjälrygg, lös stoppad sits.
Bordet med senare lackering. Slagmärken. Repor. Smärre fanerskador.