VAS samt SKÅL

Tenn, Edin Ollers samt Firma Svenskt Tenn. 1900-talets första hälft.

Vas i tenn med dekor av vertikala linjer. Stämplad Firma Svenskt Tenn samt skål på fot med hänklar i tenn stämplad Ollers. H ca 20-10. D 22,5.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Fläckar. Nagg.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss