FRUKTKNIVAR, 9 st, silver, bland annat Carl Olof Holm, Vadstena, 1847. Vikt 156g.

4 st. Carl Olof Holm, verksam 1816-1848, Vadstena.
3 st GAB, Stockholm, 1905.
1 st, Abraham Edborg, verksam 1840-1872, Jönköping.

L 14.

Bruksslitage. Märken och repor.

Utropspris
1 200 SEK