Allmoge
317882

VÄNDBÄNK, allmoge, 1800-talets första hälft.

Röd, blå och brunmålad. Genombruten vändbar rygg. Svängda ben. L 183.

Slitage. Smärre maskstungen. Ett armlän förstärkt med metallstag. Sprickor. Senare ben.

Utropspris
3 000 SEK