SKRIVSTÄLL, porslin, märkt Sèvres samt DOSA, Frankrike, 1900-tal.

Skrivställ med sigill. Målad dekor av fåglar och bladverk mot mörkblå fond. L 22. Dosa med figurscen mot blå botten. L13.

Slitage. Lösa delar. Dosa med defekt gångjärn. Smärre nagg.

Utropspris
2 000 SEK