BOKVERK, 6 vol, "Svenska Bibliotek och Ex-libris" av CM Carlander, Stockholm 1904.

Halvfranska skinnband etikettmärkta Fr Ljungbergs bokbinderi Göteborg.

Slitage, ej genomgångna.

Proveniens

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Utropspris
2 000 SEK