UTOMHUSBELYSNINGAR, ett par, 1900-talets första hälft.

Smidesjärn med genombruten dekor. Emaljerad skärm. Längd 120.

Slitage, rost. Senare glaskupa och skärm. Ej funktionstestade.

Utropspris
6 000 SEK