ORDFÖRANDEKLUBBA, silver, Urho Saukkonen, Åbo 1957. Vikt 113 g.

Förgyllt monogram. Ingraverad finsk text: I:lle kunniapuheenjohtajalle 20.4.1957. Suomen Jalometallityöntekijäin Liitto r.y.
L 12,5.

Bruksslitage.

Utropspris
200 EUR