Lackerad metall, röd mönstrad klädsel. Jakarandalaminat på skiva och hyllplan. Bredd 132 cm, djup 74 cm, höjd 100 cm.
Bruksslitage, skav, repor, fläckar, belysningen ej funktionstestad.