Fanerat med ljus mahogny. Vitrindörrar med spröjs. Bakomliggande hyllplan. Längd 119. Bredd 35. Höjd 129 cm.
Ett hyllplan saknas. Smärre fanerskada. Åldersrelaterat bruksslitage. Nyckel saknas.