KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-talets slut.

Bronserat och förgyllt. Vit konturerad marmorskiva. Svängda ben. Blomsterdekor. Bredd 74, Djup 36, Höjd 82.

Dekorskador och smärre bortfall. Repor och enstaka nagg.

Utropspris
2 000 SEK