MATSERVIS, 57 delar, porslin, nr 1498, Royal Copenhagen, tidigt 1900-tal.

Målade dekor av sommarblommor. 20 mattallrikar (D 26), 9 djupa tallrikar, 7 entrétallrikar, 6 assietter, 2 terriner, 3 runda fat (D 33 och 37), 6 skålar, terrinfat samt 3 stekfat (L 40 och 43).

Bruksslitage. 7 delar med smärre nagg.

Utropspris
6 000 SEK