August Querfurt

(Tyskland, 1696-1761)
August Querfurt
(Tyskland, 1696-1761)

AUGUST QUERFURT, hans krets, olja på kopparplåt, ej sign. 1700-tal.

Bataljscen. 13 x 13,5.

Krackelyrer, smärre färgbortfall och retuscher.

Utropspris
5 000 SEK