NILS TYDÉN. Olja på duk. Sign Nils Tydén och daterad -54.
Skärgårdsblomster. 61 x 81 cm.
Ytsmuts.
Mindre tryckskada i nedre vänster hörn.
Smärre slitage längs övre kanten.
A:37,