BRICKA samt VÄRMARE, porslin resp koppar, sen Qing 1800/1900-tal.

Brickan med dekor i imari-färger. Längd 23 bredd 16 cm. Värmaren med avtagbart genombrutet lock, handtag. Längd 13,5, bredd 10, höjd 7,5 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK