FLICKDOCKA, biskvi. Sannolikt Tyskland, 1900-talets början. Märkt 252 DEP. Möjligen Bähr & Pröschild.

Huvud av porslin. Blundögon. Stängd mun. Ledad kropp av massa. Längd 50 cm.

Smärre skador.

Utropspris
2 500 SEK