YTTERFODER, 4 st, porslin, Rörstrand samt Gustavsberg.
Två Rörstrand, varav en med röd nyans från 1920/30-tal, och med dekor av stiliserade blommor från sent 1800-tal.
En "Clematis" med floral dekor och förgylld kant från omkring 1900.
En med otydlig märkning. Denna troligen från 1920-tal.
Höjd 15-18 cm.
Slitage och krackelyr. Repor och nagg. Nästan helt bortsliten förgyllning.