Teak. Två hopsatta sektioner. Tre hyllplan samt en nedfällbar lucka vardera. Svärtade gavlar. Bredd 145, Djup 45, Höjd 170. Nyckel finns.
Ställvis blekt. Slitage, repor och nötmärken.